Office Islands

Office Islands

Projekt Office Islands je dosud nejrozsáhlejším projektem společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic, který v sedmi budovách nabídne téměř 77 000 m2 kancelářských a obchodních ploch. Bude se nacházet přímo u stanice metra Letňany, autobusového nádraží a parkoviště P+R. Přímo přes pozemek Office Islands také prochází cyklostezka, která spojuje komplex s nedalekým obchodním centrem a je napojena na celopražský systém cyklostezek. Samozřejmostí je komfortní zázemí pro zaměstnance, kteří se rozhodnou tuto ekologickou dopravu využívat (sociální zařízení, sprchy, stojany na kola).

Celkový koncept řešení areálu je navržen tak, aby umožnil variabilně spojovat či dělit jednotlivé pronajímatelné jednotky i budovy, což přinese maximální flexibilitu budoucím uživatelům. Kromě toho je zde počítáno se širokým zázemím obchodů a restaurací, které budoucím nájemcům a jejich zaměstnancům zpříjemní pracovní dny. Výrazným prvkem budou také zelené odpočinkové zóny procházející mezi jednotlivými budovami a zapuštěné centrální náměstí

Díky moderním technologiím a zařízením, jakými jsou například chladící trámy, tepelná čerpadla či automatický systém osvětlení vnitřních prostor a venkovního stínění, dosáhnou budovy areálu Office Islands až 45procentních úspor energie ve srovnání se standardními nově budovanými komerčními objekty. Pro zavlažování zeleně v areálu bude využit systém retenčních nádrží pro zachycení a následné využití dešťové vody. V rámci celého areálu je také kladen velký důraz na použití přírodních a recyklovatelných materiálů. Fasády budou osazeny dřevem z lesů s trvale udržitelným rozvojem, využito bude například liaporové zdivo či gabionové obklady. Projekt získal pro všechny budovy Průkaz energetické náročnosti třídy „A“ (spotřeba elektrické energie max. 62 kWh / m2 / rok),  v rámci hodnocení systému LEED získal projekt Office Islands precertifikaci na úrovni Silver.

Postranní informace

Obrázek projektu

OILext

Klíčová data

Výměra pozemku: 

71 400 m2

Hrubá podlažní plocha: 

76 800 m2

Pronajímatelné prostory: 

Kanceláře 62 100 m2
Sklady 6 200 m2
Obchody 2 400 m2

Parkovací místa: 
1 500